Aktualizacja 3.4 – Duże zmiany w rankingu StarCrafta II - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 03.07.2016

Aktualizacja 3.4 – Duże zmiany w rankingu StarCrafta II

Na oficjalnym blogu Blizzarda pojawił się nowy wpis dotyczący tym razem zmian w rankingach:

Ranking StarCrafta II jest areną dla niezwykle zaciętej rywalizacji. Do walki rusza wielu uczestników, ale tylko nieliczni awansują do ścisłej czołówki. Aby się tam znaleźć, trzeba uważnie śledzić swoje postępy i wiedzieć, jak wam idzie w porównaniu do konkurencji. Są dwa główne powody do modernizacji systemu rankingowego StarCraft II: zwiększenie precyzji i przejrzystości. Zmiany, które zostaną wprowadzone w aktualizacji 3.4 przybliżą nas do realizacji tych założeń.

ZNAJ SWOJE MIEJSCE

Pierwszą z większych zmian jest wyświetlanie wskaźnika rankingowego MMR. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w końcu możemy ujawnić tę wartość.

Drugą ze zmian jest podzielenie każdej z lig na trzy poziomy, aby użytkownicy wiedzieli dokładnie jaka jest ich pozycja. Dodatkowo zaostrzamy wymagania, które trzeba spełnić, aby dostać się do ligi arcymistrzowskiej. W ten sposób utrzymają się tam tylko najlepsi gracze.

ZAKŁADKA RANKINGOWA

Zajmijmy się od razu nowym elementem z największą ilością informacji: zakładką rankingową na ekranie wyników. Po zakończeniu meczu w zakładce rankingowej wyświetlone zostaną dane o zmianie wskaźnika rankingowego obu graczy i postępach do awansu. Należy zwrócić uwagę, że pasek wskazuje postęp w obrębie bieżącego poziomu, a nie całej ligi. Teraz nie trzeba już będzie zgadywać jak wynik meczu wpłynął na pozycję w lidze. Wyświetlona będzie także informacja o bieżącej dywizji i o poziomie w lidze. 

POZIOMY LIGI i RANGI

Ligi od brązowej do mistrzowskiej podzieliliśmy na trzy poziomy, gdzie poziom 1 jest najwyższy, aby ułatwić graczom zrozumienie jaką zajmują pozycję. Przykład: srebrny gracz poziomu 1 jest bliżej awansu do złota, niż srebrny gracz poziomu 2 lub 3. Poziom jest wyświetlony na odznace ligowej, takiej jak poniżej.


 

Swój wskaźnik rankingowy MMR można sprawdzić w zakładce rankingowej na ekranie wyników lub przechodząc do sekcji Profil > Rankingi > Bieżący sezon.

WALKA O MIEJSCE NA SZCZYCIE

Aby system rankingowy był skuteczny, gracze znajdujący się na jego szczycie rzeczywiście muszą być najlepszymi z najlepszych. Dlatego właśnie postanowiliśmy wprowadzić zmiany dotyczące degradacji w obrębie ligi arcymistrzowskiej. Najlepsi gracze będą musieli częściej rywalizować, aby utrzymać wysokie pozycje w rankingu StarCrafta.

ODZNAKI WOJENNE

Czym byłyby wprowadzone zmiany bez nowej grafiki? Aby uczcić wasz wysiłek i ciężką pracę przygotowaliśmy specjalne animacje awansu. Patrzcie i podziwiajcie!

Zmieniliśmy także nieco obramowania lig, aby były nieco bardziej wyraźne. Dodaliśmy także drobne animacje.

TO NASZA WSPÓLNA WALKA

Zmiany w rankingu StarCrafta II zostaną wprowadzone w aktualizacji 3.4. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wprowadzonych zmian i nie możemy się doczekać waszych opinii. Chcielibyśmy także podziękować społeczności za zamieszczane od wielu lat opinie o systemie rankingowym i mamy nadzieję, że dzięki wprowadzonym zmianom rywalizacja w systemie rankingowym będzie dostarczać jeszcze większej satysfakcji.

Komentarz (0)

  • Brak komentarzy

Pozostałe nowości