Światowe finały WCS na BlizzConie 2016 - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 13.04.2016

Światowe finały WCS na BlizzConie 2016

Rok 2015 rozpoczął się na dobre, więc pora na powrót światowych finałów StarCraft II World Championship Series na BlizzConie. To tam najlepsi gracze z całego świata zmierzą się na scenie o tytuł mistrza świata WCS i główną nagrodę w wysokości 200.000 USD.

Rok temu na oczach milionów widzów z całego świata, Kim „sOs” został pierwszym zawodnikiem, który ponownie zdobył tytuł mistrza świata WCS w StarCrafta II, a jego imię drugi raz zostało wyryte na trofeum Gosu. W tym roku wyłonimy nowego mistrza, ale podróż pretendentów do tego tytułu dopiero się rozpoczyna.

Gracze na całym świecie zaczęli zmagania o szansę na udział w imprezie finałowej. Pierwsze z 16 zaproszeń na prestiżowe rozgrywki Global Playoffs zostało już przyznane zwycięzcy zawodów WCS Winter Championship: Poltowi.

W najbliższych miesiącach przyznamy kolejne 6 miejsc graczom, którzy zapewnią sobie zwycięstwa w większych turniejach, a pozostałe 9 zaproszeń trafi do tych graczy, którzy zgromadzą największą liczbę punktów WCS w swojej kategorii.

Gracze mogą zdobywać punkty poprzez udział w dowolnym z oficjalnych turniejów WCS, do których zaliczają się rozgrywki Global StarCraft League (GSL) (odnośnik w j. angielskim), StarCraft II StarLeague (SSL) oraz imprezy z serii WCS Circuit (odnośnik w j. angielskim). Miejsce w zawodach Global Playoffs zapewni sobie czwórka graczy, która zdobędzie największą ilość punktów w rozgrywkach GSL i SSL oraz zdobywcy największej liczby punktów w zawodach WCS Circuit. Punktacja w każdej kategorii aktualizowana jest na bieżąco i można ją sprawdzić w klasyfikacji WCS (odnośnik w j. angielskim).

W tym roku zawody Global Playoffs rozpoczną się od 1/8 finałów i rozgrywane będą w grupowym systemie podwójnej eliminacji, który wyłoni graczy awansujących do finałów światowych. W przypadku tych zawodów kluczowe znaczenie ma odpowiednie przygotowanie i wiedza o przeciwnikach. W trakcie zawodów wyeliminowana zostanie połowa grających, a najlepsza ósemka awansuje do finałów światowych. Zostaną one rozegrane podczas BlizzConu na przestrzeni dwóch dni w systemie pucharowym, do jednej przegranej. Zdobywca pierwszego miejsca okrzyknięty zostanie mistrzem świata WCS – tytuł ten przyznawany jest tylko najlepszym zawodnikom StarCrafta II na świecie.

Chociaż to finały światowe reprezentują najwyższy poziom rywalizacji w StarCrafta II, to wszystko zaczyna się już teraz, od pierwszych zawodów. Na przestrzeni roku do zdobycia będzie pula ponad 2.000.000 USD. Nic więc dziwnego, że gracze z całego świata pragną pokazać swoje umiejętności i zgarnąć część puli. Aby śledzić rozgrywki lub wziąć w nich udział, zajrzyjcie na stronę StarCraft2.com/WCS (odnośnik w j. angielskim), gdzie znajdziecie więcej informacji.

Regulamin zawodów WCS Global 2016 możecie znaleźć tutaj (uwaga: zasady oraz sposób organizacji turniejów partnerskich i zewnętrznych WCS pozostają bez zmian).

Źródło: Battle.net

Pozostałe nowości