Świat Overwatch to nie tylko gra - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 19.03.2016

Świat Overwatch to nie tylko gra

Blizzard traktuje swoje najnowsze dzieło bardzo poważnie. Overwatch będzie grą szeroko wspieraną przez filmy animowane, komiksy oraz powieści graficzne. Oto czego możecie się spodziewać.

Walka o lepsze jutro zacznie się już 24 maja – wkrótce gracze z całego globu będą mogli poznać świat gry Overwatch. Kiedy dołączycie do drużyn ze znajomymi i innymi graczami, poznacie całą plejadę żołnierzy, naukowców, awanturników i odmieńców z całego świata – występujących zarówno w grze, jak i poza nią.

Chcecie dowiedzieć się, do czego Genji i Hanzo nawiązują podczas rozmów? Zastanawiacie się, dlaczego Smuga i Trupia Wdowa nie dogadują się najlepiej? Jesteście ciekawi, kto porozrzucał słoiki z masłem orzechowym po laboratorium Posterunku: Gibraltar? Już wkrótce będziecie mogli poznać bliżej historie postaci z gry i odkryć świat leżący poza polem walki, między innymi dzięki krótkim filmom animowanym, bezpłatnym komiksom internetowym i powieściom graficznym.

Chcielibyśmy przybliżyć wam coraz większe uniwersum gry Overwatch i przedstawić, nad czym ostatnio pracujemy.

Krótkie filmy animowane

W ramach długiej tradycji tworzenia niezwykłych filmów towarzyszących naszym grom, ciężko pracujemy nad serią krótkich filmów animowanych z uniwersum Overwatch. Pierwsze z nich zaprezentowaliśmy wam już na BlizzConie 2015, a w ciągu najbliższych dwóch miesięcy opublikujemy filmiki wyjaśniające historię paru najbardziej rozpoznawalnych bohaterów oraz opowiemy o przyszłości, o którą walczą.

Pierwsze z tych krótkich animacji pojawią się już w marcu, więc wypatrujcie kolejnych informacji!

Krótkie komiksy cyfrowe

Oprócz krótkich animacji, będziemy też publikować aż do premiery gry cykl bezpłatnych komiksów cyfrowych. Pierwsza seria sześciu „krótkich komiksów”, stworzonych we współpracy z różnymi pisarzami i grafikami, będzie dotyczyła historii wybranych bohaterów, na przykład pary przestępczych pomyleńców – Wieprza i Złomiarza – czy przysłowiowego rycerza w lśniącej zbroi wśród agentów Overwatch – Reinhardta.

Pierwszy krótki komiks, który zaprezentujemy już w kwietniu, będzie opowiadał o rewolwerowcu-mścicielu, niejakim McCree. Okładka poniżej!

Overwatch: First Strike

Wkrótce opublikujemy też pierwszą powieść graficzną osadzoną w świecie Overwatch. Jej akcja będzie się toczyć w czasach globalnego buntu robotów, który wybuchł kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami przedstawionymi w grze. Autorem fabuły jest Micky Neilson, zaś oprawę graficzną tworzy Ludo Lullabi. „Overwatch: First Strike” („Pierwsze uderzenie”) opowiada o początkach organizacji Overwatch i jednym z najważniejszych momentów w historii ludzkości. Poznacie historie byłych członków organizacji, takich jak Żołnierz-76, Żniwiarz czy Reinhardt, jak również wydarzenia, które miały miejsce na wiele lat przed czasem akcji gry.

Poniżej możecie zapoznać się z nowym zwiastunem powieści, którą opublikujemy w tym roku.

Rzecz jasna, to dopiero początek. Nie możemy już się doczekać, kiedy przedstawimy wam kolejne tajemnice świata Overwatch, a przede wszystkim, kiedy wszyscy razem rozpoczniemy walkę o lepsze jutro – już wkrótce!

Źródło: Battle.net

Komentarz (0)

  • Brak komentarzy

Pozostałe nowości