Zapowiedź nowości w Hearthstone - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 02.02.2016

Zapowiedź nowości w Hearthstone

Jeśli to co dzieje się w Hearthstone zaczynało was powoli nudzić, to mamy dobre informacje. Już wkrótce do gry zostanie wprowadzonych szeerg zmian, które odświeżą rozgrywkę w karczmie.

Do karczmy zawitają ekscytujące zmiany! Z dumą ogłaszamy, że wkrótce w Hearthstone pojawią się formaty gry. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynacie przygodę z naszą karcianką, czy jesteście już starymi wyjadaczami, Standard sprawi, że przez wiele lat Hearthstone będzie dla was świeżym, emocjonującym i przystępnym doświadczeniem, podczas gdy Dzicz zachowa wszystkie te elementy, które już znacie i kochacie!

Zupełnie nowy standard

Format standardowy to nowa formuła w ramach trybu pojedynku, który pozwoli graczom brać udział w zmaganiach wyłącznie przy użyciu najświeższych kart do Hearthstone. Grając w tym formacie będziecie używać talii złożonych jedynie z kart, które wydano w bieżącym i poprzednim roku kalendarzowym, jak również podstawowych i klasycznych zestawów kart (które zawsze będą dozwolone w Standardzie). Przeciwnicy będą dobierani spośród osób, które również korzystają z talii standardowych.

Tryb standardowy to gwarancja odświeżonego doświadczenia w Hearthstone!

 • Zapewni bardziej dynamiczną i zbalansowaną meta-grę.
 • Dzięki wyselekcjonowanemu zestawowi kart każda z nich będzie mieć większy wpływ na rozgrywkę!
 • Twórcy zyskają więcej swobody w projektowaniu nowych, ekscytujących kart.
 • Pozwoli graczom z krótszym stażem szybciej opanować grę bez konieczności zebrania wielu kart.

Format standardowy będzie dostępny tylko w towarzyskich wyzwaniach, trybie rankingowym i rozrywkowym. Nie będzie miał za to wpływu na Arenę, grę solo i Przygody.

Zrobi się naprawdę dziko

Wersję Hearthstone, z którą już zdążyliście się zżyć, nazwaliśmy Dziczą, ponieważ w tej formule wszystko jest możliwe. W przeciwieństwie do trybu standardowego, w którym nacisk położono na najnowsze karty i bardziej zbalansowane doświadczenie, tutaj poczujecie się jak w domu, biorąc udział w szalonej zabawie, którą dobrze znacie z waszej ulubionej karcianki. Możecie być pewni, że w miarę dodawania kolejnych kart, rozgrywka stanie się jeszcze bardziej nieokiełznana i nieprzewidywalna!

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, w Dziczy nic się nie zmieni. Tak jak do tej pory, będziecie mogli wypełniać zadania, zdobywać złoto, wspinać się w rankingu, wygrywać rewersy, osiągać rangę legendy i wykorzystywać wszystkie dotychczas zebrane karty, aby stworzyć dziką talię. Gdy dołączycie do kolejki do gry rankingowej lub rozrywkowej, zawsze zostaniecie zestawieni z innymi graczami, którzy używają talii tego typu.

Pnijcie się w rankingu

Gdy wprowadzony zostanie Standard, w rozgrywce rankingowej będziecie mogli wybrać między formatem dzikim i standardowym, a do każdego z nich utworzone zostaną osobne rankingi. W ten sposób będziecie mogli awansować w rankingu i osiągać rangę legendy w obu trybach. Nagrody rankingowe otrzymacie po zakończeniu sezonu w oparciu o najwyższą pozycję osiągniętą w jednym z formatów, ale nie obydwu. Grajcie zatem w tym formacie, który bardziej wam pasuje!

Czas na chwilę refleksji

Wprowadzenie formatu standardowego to także idealny moment na podsumowania. Choć zwykle jesteśmy dosyć ostrożni jeśli chodzi o zmiany balansu w kartach do gry w Hearthstone (i tak nadal będzie w przyszłości), planujemy wykorzystać nowy rok jako okazję do ponownej oceny niektórych kart z talii podstawowej i klasycznej, w tym także kart klasowych, i wprowadzić pewne poprawki, które braliśmy pod uwagę od dłuższego czasu.

Więcej informacji na temat zmian poszczególnych kart i ich przyczyn podamy, gdy będzie zbliżał się termin premiery formatu standardowego.

Więcej miejsc na talie? Nie inaczej!

Hurra! Więcej miejsc na talie! Przed wprowadzeniem formatu standardowego ulepszenia doczeka się również system zarządzania kartami. Jeśli uda wam się odblokować wszystkich dziewięciu bohaterów, zyskacie dostęp do dziewięciu dodatkowych miejsc na talie, dzięki czemu w sumie będziecie mogli mieć ich osiemnaście.

Wypuścić krakena!

Format standardowy pojawi się na wiosnę! Gdy dojdzie do tego wiekopomnego wydarzenia, zyskacie możliwość tworzenia talii standardowych przy użyciu następujących zestawów kart:

 • Podstawowego
 • Klasycznego
 • Z Czarnej Góry
 • Z Wielkiego Turnieju
 • Z Ligi Odkrywców
 • Z dodatku, który zostanie wydany wiosną 2016 r.

Rozszerzenia Klątwa Naxxramas oraz Gobliny vs Gnomy nie będą częścią formatu standardowego. Po wydaniu pierwszego nowego dodatku w danym roku, każdy zestaw, który nie pojawił się w tym samym lub poprzednim roku zostanie poddany rotacji i nie będzie należał do Standardu.

Premiera formatu oznacza również początek nowego roku standardowego. Każdy kolejny rok w Hearthstone symbolizowany jest przez jeden z gwiazdozbiorów widocznych na nocnym niebie nad Azeroth. Moment, w którym odpowiednio ustawi się nowa konstelacja, zwiastuje rozpoczęcie nowego roku oraz czas tańców, hulanki i swawoli wszędzie tam, gdzie ludzie bawią się w Hearthstone!

Inauguracyjny rok standardowy zwany będzie Rokiem Krakena, więc przygotujcie się na niezły plusk!

Prosto w Dzicz

Przygody i dodatki, które nie są uwzględnione w formacie standardowym nie będą już dostępne w sklepie – w tym roku dotyczy to rozszerzeń Naxxramas oraz Gobliny vs Gnomy. Jeśli chcecie zdobyć do gry w Dziczy karty, które przegapiliście lub po prostu pragniecie uzupełnić kolekcję, będziecie mogli wytworzyć je przy użyciu mistycznego pyłu – dotyczy to nawet kart z przygód, których dotychczas nie można było wytwarzać. A skoro już jesteśmy przy przygodach, jeśli nabyliście co najmniej pierwsze skrzydło jednej z nich zanim poddano je rotacji, nadal będziecie mogli kupować i kończyć pozostałe skrzydła.

Zwarci i gotowi!

Ciężko pracowaliśmy, aby przygotować grę na wprowadzenie formatu standardowego. Nie możemy się już doczekać, aby ujrzeć wszystkie wspaniałości, które zawitają do Hearthstone dzięki nowej formule: odświeżoną rozgrywkę, większy wpływ dodatków, oraz – jako że Standard będzie oficjalnym formatem Hearthstone Championship Tour – jeszcze bardziej ekscytujące współzawodnictwo. Wierzymy, że format standardowy stanie się sposobem gry w Hearthstone, który przyniesie graczom najwięcej frajdy.

Mamy nadzieję, że jesteście równie podekscytowani i czekamy z niecierpliwością na wasze opinie.

Z pewnością macie mnóstwo pytań, więc przeczytajcie FAQ. Jeśli nadal nie rozwiejemy wszystkich waszych wątpliwości, dajcie nam znać!

Źródło: Battle.net

Komentarz (5)

 • Mnie się to nie podoba. Oczywiście, gdy to zostanie wprowadzone mogę zmienić zdanie, ale jak narazie jest to strasznie zagmatwane. Standard, który będzie najważniejszy może sprawić, że niektóre klasy staną się na nim niegrywalne, ale to zależy też od nowego dodatku. Jak dla mnie nie jest najlepszym pomysłem stawiać wszystko na standard. Dzicz powinna mieć taką samą wagę, natomiast po tym co przeczytałem spadnie na drugi plan. Turnieje bez wszystkich kart też nie będą zróżnicowane. Zapewne dojdzie na standardzie do tego, że grywalnych decków będzie zbyt mała ilość. Według mnie, grunt to zróżnicowanie i odmienny styl walki w każdej grze. Jest to moje zdanie na tą chwilę i nie każdy może się z tym zgadzać. Zostało nam już tylko czekać.
  ~Kolopis
  2016/02/02 22:02
 • A mnie się podoba. W końcu koniec identycznych huntardów, mech mage'ów i oil rogue'ow. Mam nadzieję, że doczekałem czasu w którym trzeba będzie trochę pomyśleć zamiast spamować stół bez chwili refleksji.
  ~Sipolok
  2016/02/02 22:47
 • Wg mnie (i to nie jest moje zdanie, tylko fakt) to jest świetna decyzja i tak naprawdę jedyna jaką Blizzard mógł podjąć ;) Każdy kto się zna na karciankach i ma w nich doświadczenie (poza HS) wie, że 100% karcianek z czasem wprowadza formaty, bo zbalansowanie takiej ilości kart staje się nawet nie tyle trudne, co po prostu niemożliwe. Teraz jest duży płacz o to, ale z czasem wszyscy zrozumieją, że to była świetna decyzja i to na pewno zrobi bardzo dobrze HSowi. BRAWO ZA DECYZJĘ BLIZZ
  ~Zavada
  2016/02/03 10:04
 • Nareszcie trochę ukrócą te wszystkie rakowate talie. Brawo Blizzard! :)
  ~Damortus
  2016/02/03 10:43
 • Witam,
  Super wiadomość, jestem 3 dniowym graczem i dopiero od dziś czytam sobie o HS. Zmiany to zawsze są zmiany mówią na tak zwane dobre zmiany.

  Grając zastanawiam się czy w grze jest jakikolwiek balans (gram klasycznie bez przygód) w rankingu który jest mi udostępniony gram przeciw magom, palom, warom, sam wykumałem jaki paskudny jest hunter i przybili mu ksywkę face hunter dla mnie to face faker ;]
  bez legend bije 80% graczy którzy graja na klik klik klik i placa kapustę i pare graczy którzy nie mysla szuflatkowo i oddaja nawet ruch by gry nie zdupcyć hehehe no tak co ja wiem
  być może nic nie wiem ;] pozdrawiam
  dla mnie bomba, kiedy coś się zmienia - dzieje się a o to w życiu chodzi by się działo.
  ~przepunkk
  Transportowa międzynarodowa
  2016/03/30 01:37

Pozostałe nowości