BlizzCon 2015 - film Warcraft - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 09.11.2015

BlizzCon 2015 - film Warcraft

Jednym z najważniejszych wydarzeń w czasie tegorocznego BlizzConu była zapowiedź filmu Warcraft, którą można było zobaczyć w czasie ceremonii otwarcia. Część fanów odetchnęła z ulgą widząc, że ekranizacja ma szansę na sukces, inni zaś uważają, że utrzyma ona passę kiepskich adaptacji gier wideo.

Więcej na temat samego filmu można była się także dowiedzieć z krótkiego panelu, w którym uczestniczył reżyser Duncan Jones, Chris Metzen z Blizzarda oraz część aktorów występujących w Warcraft.

  • Pierwotnie film przedstawiał ludzi jako dobrych, a orkowie byli źli. Duncan Jones przedstawił swoją wizję pokazującą obie strony konfliktu poświęcając im taką samą uwagę.
  • Celem Blizzarda było odpowiednie przedstawienie historii świata Warcrafta również tym osobom, które nie znają samej gry, jednak osoby którym uniwersum nie jest obce, znajdą w filmie wiele easter eggów.
  • Główną postacią łączącą światy ludzi i orków jest Garona, grana przez Paulę Patton.
  • Film opowiada fabułę pierwszego Warcrafta oraz z książki "Ostatni Strażnik", która uzupełniała fabularnie wydarzenia przedstawione w grze. Wyzwaniem dla twórców było włączenie do tej fabuły wszystkich tych wydarzeń z uniwersum, które zostały doprecyzowane po 1994 roku. Część wątków została rozszerzona, inne zaś musiały zostać pominięte lub przedstawione w uproszczony sposób.
  • W filmie wykorzystane zostały okrzyki "For the Horde", "For the Alliance" oraz "For Azeroth" nagrane w czasie BlizzConu 2014.
  • Cały panel został zamieszony tutaj.

Film Warcraft doczeka się sporej ilości gadżetów - koszulek, figurek itd. - które będą promować Warcraft. Poniżej znajdziecie galerię, która pojawiła się na łamach serwisu GameSpot.

Galeria zdjęć

Komentarz (0)

  • Brak komentarzy

Pozostałe nowości