Rozpoczęły się zamknięte beta-testy Overwatch - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 27.10.2015

Rozpoczęły się zamknięte beta-testy Overwatch

Beta testy najnowszej gry Blizzarda rozpoczęły się, w związku z czym opublikowany został blog, na którym padają odpowiedzi na najważniejsze pytania społeczności. Trzymamy mocno kciuki, abyście wkrótce otrzymali dostęp do Overwatch!

WAŻNA INFORMACJA: Oznaczanie kont to udziału w zamkniętych beta-testach już się rozpoczęło i będzie realizowane etapami. Proces ten może potrwać do 12 godzin. Jeżeli wasze konto zostało oznaczone do udziału w testach, konto bety Overwatch pojawi się na liście „TWOJE KONTA GIER” na stronie zarządzania kontem Battle.net.

Formatowanie zaproszeń e-mailowych: GOTOWE
Uruchomienie serwerów gry: GOTOWE
Drużyny testerów bojowych: GOTOWE

Rozpoczęliśmy pierwszą fazę zamkniętych beta-testów w regionach amerykańskim i europejskim! Poniżej możecie obejrzeć film powitalny, w którym reżyser gry Jeff Kaplan przybliża cele beta-testów gry Overwatch.

Jak już wspominaliśmy, głównym celem zamkniętych beta-testów jest uzyskanie konkretnych i empirycznych opinii na temat rozgrywki, dlatego też liczba uczestników tego etapu beta-testów będzie relatywnie niewielka (choć w czasie ich trwania będziemy dodawać kolejnych graczy).

Od czasu do czasu będziemy organizować weekendy beta-testów, do których zaprosimy większe grupy graczy, aby przeprowadzić testy wytrzymałościowe naszej infrastruktury sprzętowej i upewnić się, że gra będzie gotowa do premiery. Więcej informacji na temat testów podamy w najbliższej przyszłości.

Wszyscy uczestnicy bety mogą dyskutować o grze, publikować zrzuty ekranu, dzielić się filmami i transmitować cokolwiek zechcą. Należy tylko pamiętać, że Overwatch jest wciąż w fazie tworzenia, więc wszystko co zobaczycie i usłyszycie będzie odzwierciedlało zawartość wersji roboczej.

A teraz trochę szczegółów na temat misji!

Instalacja i rozpoczęcie gry

Aby zainstalować i uruchomić zamkniętą wersję beta gry Overwatch:

1. Pobierz aplikację Battle.net, jeśli jeszcze jej nie masz, po czym ją uruchom.

2. Zaloguj się, używając konta Battle.net, które zostało zakwalifikowane do udziału w zamkniętych beta-testach.

3. Kliknij ikonę Overwatch na pasku nawigacji po lewej stronie aplikacji Battle.net.

4. Wybierz region z menu rozwijanego i kliknij Zainstaluj, aby rozpocząć proces instalacji.

5. Po zakończeniu instalacji kliknij przycisk Graj, aby rozpocząć grę!

Graczy, dla których drużynowe strzelanki takie jak Overwatch są nowością, zachęcamy do przejścia Samouczka. Zalecamy też obejrzenie filmów prezentujących zdolności, które pomogą wam zrozumieć, jak działają poszczególni bohaterowie.

Przesyłanie opinii oraz zgłaszanie błędów

Gorąco zachęcamy wszystkich graczy, którzy otrzymali zaproszenie do zamkniętych beta-testów, aby przesyłali nam swoje opinie! Oprócz oficjalnych kanałów społecznościowych zorganizowaliśmy kilka dedykowanych kanałów komunikacji*, które umożliwią uczestnikom beta-testów dyskutowanie na temat rozgrywki, zgłaszanie błędów oraz dzielenie się wrażeniami z resztą graczy.

Choć publikować na tych forach będą mogli tylko gracze posiadający licencję zamkniętej wersji beta gry, zapraszamy wszystkich do lektury i śledzenia na bieżąco rozwoju wydarzeń.

Ponieważ jest to etap beta-testów, istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się problemów z wydajnością gry, a serwer może zostać zrestartowany lub wyłączony bez ostrzeżenia. Informacje na temat ewentualnych dłuższych okresów nieaktywności usługi będziemy zamieszczać na forum z wiadomościami z bety.

FAQ dot. zamkniętej bety

Jak mogę zgłosić chęć udziału w zamkniętych beta-testach Overwatch?

Aby zgłosić chęć udziału w beta-testach, należy w serwisie Battle.net wejść na stronę zarządzania kontem i w zakładce "Ustawienia profilu beta-testera" zaznaczyć pole "Overwatch" w sekcji "Beta-testy, które mnie interesują", a następnie kliknąć przycisk "Uaktualnij preferencje". Można też zapisać się, klikając tutaj.

Uwaga: zapisanie się nie gwarantuje dostępu do zamkniętych beta-testów.

Według jakich kryteriów będą wybierani uczestnicy zamkniętych beta-testów?

O wyborze beta-testerów będzie decydować wiele czynników, między innymi region Battle.netu, data zgłoszenia, specyfikacja sprzętowa komputera oraz łut szczęścia. Planujemy też zaprosić wybranych indywidualnie dziennikarzy i aktywnych członków społeczności z całego świata.

Jak dowiem się, że wybrano mnie do uczestnictwa w zamkniętych beta-testach?

Jeśli wybierzemy cię do uczestnictwa w beta-testach, otrzymasz zaproszenie pocztą e-mail. Zaproszenia wysyłamy zawsze na adres e-mail powiązany z kontem Battle.net danego gracza.

Jeśli otrzymasz e-mail z zaproszeniem, najlepiej nie klikać w nim żadnych odnośników. W ten sposób unikniesz ewentualnych prób wyłudzenia danych (phishing). Zamiast tego możesz sprawdzić czy została ci przyznana licencja zamkniętej wersji beta na stronie zarządzania kontem Battle.net.

Czy można się dostać do zamkniętych beta-testów inaczej niż za pomocą zgłoszenia?

Obecnie nie. Pamiętajcie też, że nie istnieją klucze dostępu do wersji beta gry Overwatch. Dostęp do zamkniętych beta-testów będzie przyznawany wyłącznie w drodze przypisania go do konta.

Ilu graczy macie zamiar zaprosić do udziału w zamkniętych beta-testach?

Liczba zaproszonych graczy będzie w dużej mierze zależała od zapotrzebowania. Chcemy też, aby system dobierania graczy w grze był względnie przyjazny dla uczestników przez cały okres beta-testów.

W związku z tym, jeśli stwierdzimy, że potrzebujemy więcej graczy, aby przetestować nowe funkcje lub zapewnić płynne działanie gier, będziemy dodawać nowych uczestników beta-testów z puli zgłoszeń.

W których regionach gry jest dostępna zamknięta wersja beta?

Zamknięta wersja beta jest obecnie dostępna w regionach amerykańskim i europejskim. Planujemy też udostępnić wersję beta w regionie azjatyckim, jednak w nieco późniejszym terminie.

Więcej informacji na temat krajów przypisanych do poszczególnych regionów gry znajdziecie na tej stronie.

W jakich językach jest dostępna zamknięta wersja beta?

Zamknięta wersja beta obecnie jest dostępna w 10 językach: angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim (kastylijskim), polskim, włoskim, rosyjskim, hiszpańskim (Ameryka Łacińska) i brazylijskim portugalskim.

Czy zaproszenie do zamkniętych beta-testów oznacza zezwolenie na transmitowanie lub tworzenie treści na temat gry?

Oczywiście! Uczestników beta-testów nie obowiązuje umowa o poufności. Możesz robić, co tylko dusza zapragnie – publikować zrzuty ekranu, transmitować na żywo swoje gry albo nagrywać materiały wideo z opiniami. Pamiętaj tylko, że wersja beta gry nie jest produktem gotowym. Będziemy wdzięczni za zrozumienie, jeśli natrafisz na błędy, nieprawidłowo wyświetlaną grafikę lub inne problemy z grą.

Czy mogę podczas zamkniętych beta-testów organizować turnieje z nagrodami?

Tak! Możesz organizować turnieje (z nagrodami lub bez) podczas całego etapu zamkniętych beta-testów. W związku ze skalą i zakresem tego etapu beta-testów nie będziemy jednak udzielać licencji turniejowych w przypadku wydarzeń na większą skalę. Zanim zaczniesz planować mniejsze wydarzenia, zapoznaj się z naszymi wskazówkami odnośnie do turniejów społecznościowych, aby zapewnić ich zgodność z wytycznymi.

Jeśli chcesz porozmawiać o planowanych turniejach, które miałyby się odbyć już po premierze gry, lub masz jakiekolwiek inne pytania, skontaktuj się z nami, pisząc w języku angielskim na adres tourneyinfo@blizzard.com.

Jak długo potrwają beta-testy?

Bieżący etap zamkniętych beta-testów potrwa najdalej do końca roku. Obecnie nie możemy podać dokładnej daty jego zakończenia, ale na pewno powiadomimy o tym testerów z wyprzedzeniem.

Czy moje postępy poczynione w becie zostaną przeniesione do pełnej wersji gry?

Nie. Aktualnie nie mamy w planach możliwości przenoszenia postępów z bety do pełnej wersji gry.

Jeśli nie dostanę się do zamkniętych beta-testów, czy mogę mieć pewność, że uzyskam dostęp podczas weekendowych beta-testów?

Nie. Choć podczas weekendowych beta-testów chcemy udostępniać grę większej liczbie graczy niż w zamkniętych beta-testach, to wydarzenia te będą dostępne tylko na zaproszenie. Aby uzyskać szansę uczestnictwa w beta-testach Overwatch, należy się do nich zgłosić.

Jak mogę zgłosić się do weekendowych beta-testów?

Nie ma osobnego procesu zgłoszeniowego do weekendowych beta-testów. Jeśli ktoś zgłosił się do beta-testów, nie musi robić nic więcej!

Przypominamy: aby zgłosić chęć udziału w beta-testach, należy w serwisie Battle.net wejść na stronę zarządzania kontem i w zakładce "Ustawienia profilu beta-testera" zaznaczyć pole "Overwatch" w sekcji "Beta-testy, które mnie interesują", a następnie kliknąć przycisk "Uaktualnij preferencje". Można też zapisać się, klikając tutaj.

Tak jak w poprzednim przypadku, zapisanie się nie gwarantuje dostępu do weekendowych beta-testów.

Jakie są wymagania systemowe zamkniętej wersji beta?

Oto one:

Minimalne (30 kl./s):

System operacyjny: Windows® Vista/7/ 8/10 64-bit (z najnowszym dodatkiem Service Pack)
Procesor: Intel® Core™ i3 lub AMD Phenom™ X3 865
Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 460, ATI Radeon™ HD 4850 lub Intel® HD Graphics 4400
Pamięć: 768 MB VRAM, 4 GB RAM
Dysk twardy: 7200 RPM z 5 GB wolnego miejsca

Zalecane (60 kl./s przy średnich ustawieniach jakości):

System operacyjny: Windows® Vista/7/ 8/10 64-bit (z najnowszym dodatkiem Service Pack)
Procesor: Intel® Core™ i5 lub AMD Phenom™ II X3 (2,8 GHz)
Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 660 lub ATI Radeon™ HD 7950
Pamięć: 2 MB VRAM, 6 GB RAM
Dysk twardy: 7200 RPM z 5 GB wolnego miejsca

Prosimy pamiętać o zaktualizowaniu sterowników karty graficznej, aby uzyskać jak najlepsze wrażenia z gry.

Uwaga: z powodu potencjalnych modyfikacji, wymagania sprzętowe gry mogą w przyszłości ulec zmianie.

Czy użytkownicy komputerów Mac będą mogli wziąć udział w beta-testach?

Gra Overwatch jest tworzona tylko dla komputerów PC z systemem Windows, dlatego też nie będzie wersji beta dla komputerów Mac.

Jaki model biznesowy będzie zastosowany w grze Overwatch?

Na chwilę obecną nie ujawniliśmy jeszcze, jaki model biznesowy planujemy zastosować w Overwatch.

Kiedy zostanie wydana gra?

Data wydania Overwatch nie została jeszcze ogłoszona.

Źródło: Battle.net

Komentarz (0)

  • Brak komentarzy

Pozostałe nowości