WCS Global Finals 2015 - finały live! - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 07.11.2015

WCS Global Finals 2015 - finały live!

Już w najbliższą niedzielę 1 listopada rozpocznie się najważniejszy turniej 2015, długo wyczekiwany, uświęcenie całego gamingowego roku - światowe finały World Championship Series! Impreza rozegrana zostanie w USA w mieście Anaheim, a półfinały i finał obejrzymy podczas Blizzconu, gdzie gracze walczyć będą o pulę nagród 250.000$.

Wszyscy gracze przez cały rok zbierali cenne punkty WCS, dzięki którym to mogą zagrać w wielkim finale. Wśród 16 najlepszych graczy sezonu mamy jednego niekoreańskiego gracza, zwycięzcę WCS Kraków - Lilbow. Z Korei zobaczymy takich graczy jak Life, Parting, sOs, Zest, CJ hero, Innovation, Maru czy Polt, jednym słowem plejada gwiazd w jednym miejscu.

Najwyżej sklasyfikowanym graczem w tabeli został CJ hero, który w tym roku wygrał KeSPA Cup Season 1 i StarLeague Season 3 oraz zajął trzecie miejsca na IEM Season X - Shenzhen, StarLeague Season 2 i GSL Season 1. Drugie miejsce i 1800 punktów mniej zajmuje Maru - zwycięzca StarLeague Season 1, drugie miejsce IEM Season IX - Taipei i trzecie miejsce w GSL Season 3.
Cała lista graczy wygląda następująco:

W dość dużym stopniu mamy zachowany balans ras, a lepszych graczy trudno sobie wyobrazić. Bardzo fajnie zapowiada się pojedynek CJ hero vs Fantasy, Innovation vs Zest spotkanie na najwyższym poziomie i TvZ Maru vs Rogue.
I najciekawszy osobiście dla mnie pojedynek Lilbow vs Life, gdzie koreański mistrz znany z bardzo mocnego PvZ zmierzy się z prawdopodobnie najlepszym obecnie graczem w Europie.

Pula nagród wynosi 250.000$ z czego dla zwycięzcy przypadnie okrągłe 100.000$, za drugie miejsce przewidziano 50.000$. Rozgrywaki podzielone zostały na 3 dni:

  • 1 listopada (niedziela) - Runda 16
  • 6 listopada (piątek) - Ćwierćfinały
  • 7 listopada (sobota) - Półfinały i finał

Przydatne linki:


AKTUALIZACJA

Już jutro w piątek 6 listopada rozpoczną się ćwierćfinały WCS Global Finals 2015, w grze pozostało już tylko 8 graczy. Runda Ro 16 zakończyła się bez większych niespodzianek, Cj hero pokonał Fantasy 3:1, Innovation po 3:0 z Zestem najwyraźniej wrócił do swojej starej formy, Life nie pozostawił Lilbow żadnych złudzeń pokonując Francuza 3:0. Przed nami najlepsze pojedynki!

AKTUALIZACJA

Przed nami zostały już tylko 3 mecz, pófinały które rozpoczną się o godzinie 21.30 czasu polskiego i wielki finał o 100.000$ przewidziany na godzinę 1.00 w nocy. Pary półfinałowe:

Classic vs Life i sOs vs Rogue

 

Komentarz (0)

  • Brak komentarzy

Pozostałe nowości