Zmiana w balansie: Dowódca Wojennej Pieśni (Warsong Commander) - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 13.10.2015

Zmiana w balansie: Dowódca Wojennej Pieśni (Warsong Commander)

Rzadko się zdarza, aby Blizzard dokonywał zmian w wydanych już kartach. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce miedzy innymi w przypadku Wygłodniałego Sępa oraz Leeroya Jenkinsa, a teraz przyszedł czas na Dowódcę Wojennej Pieśni.

Wraz z nadchodzącą aktualizacją do gry zostanie wprowadzona następująca zmiana balansu:

Tekst na karcie Dowódca Wojennej Pieśni brzmi teraz „Twoi stronnicy z Szarżą otrzymują +1 do ataku.”

Podczas krótkiej, ale bogatej historii gry Hearthstone przyjęliśmy twarde stanowisko, by dokonywać zmian w kartach jedynie wtedy, gdy okaże się to absolutnie konieczne. Kierunek, w którym rozwija się rozgrywka oraz metagra powinien być określony przez graczy, zaś wraz z ewolucją mety pojawić się może wiele różnych typów talii. Karty, które niegdyś miały duże znaczenie, mogą je stracić po pojawieniu się nowych strategii, zaś ta zmiana wynika z ciągłej potrzeby i chęci innowacji u naszych graczy.

Innowacja to jeden ze sposobów na ewolucję gry, zaś najlepszym sposobem na wstrząśnięcie metą i wprowadzenie innowacji do Hearthstone jest dodanie nowych kart. To nasza preferowana metoda zmiany obecnego stanu gry. Opracowanie nowej talii, która może mieć przewagę nad obecną czołówką jest bardzo ekscytujące. Nowe karty prowadzą do odkrycia nowych kombinacji i do kolejnych dyskusji. Hearthstone żyje opowieściami o radości czerpanej z szybkiej i pełnej niespodzianek gry ze znajomymi.

W przyszłości będziemy nadal obstawać przy naszym stanowisku, by dokonywać zmian jedynie w stanie największej konieczności i pozwalać, by to nowe karty pomogły graczom w określeniu rozwoju metagry. W przypadku Dowódcy Wojennej Pieśni uznaliśmy jednak, że ta zmiana jest niezbędna, zarówno by pomóc w rozszerzeniu gry w przyszłości, jak i utrzymać naszą uniwersalną filozofię, w której walka między stronnikami oraz starcia o kontrolę nad planszą są elementami sprawiającymi, że Hearthstone jest tak wciągające i sprawia tyle frajdy.

Źródło: Battle.net

Komentarz (5)

 • Patron Warrior (2015-2015)
  Rest in Pepperonis
  ~Avant-garde
  2015/10/13 20:05
 • to jakiś żart ? ;/ ta karta jest teraz bezużyteczna
  ~pawlix131
  2015/10/14 05:32
 • Nie aż tak rzadko Blizzard zmienia karty. To już drugi nerf Warsonga i ostatni bo to praktycznie "zabiło" karte.

  Pamiętacie starego warsonga który dawał szarże każdej karcie. OTK było wtedy Warsong + Molteny + Brewmastery. 32 dmgu.
  Swoją drogą tamte combo w porównaniu z Frothingami to był pikuś....

  "...walka między stronnikami oraz starcia o kontrolę nad planszą..." chyba Blizzard zapomniał co to jest warek. On używa broni i życia do uzyskania kontroli nad planszą i w ten kanon idealnie wpisywał się Patron.

  Szkoda że Blizzard poprostu się nie przyzna że Patron to był najtańszy deck do gry w trybie rankingowym. Idealny dla nowych graczy - którzy nie chcieli wydawać dużej kasy na dodatkowe packi aby wogóle móc grać a jednocześnie doskonale uczył zasad gry.... No i w 90% przypadkach wogóle był niezależny od losowości (no bomby wprowadzały te 10% ^^)

  RIP Patron. Jeden z najciekawszych decków jakie powstały w HSie.
  ~Frankon
  2015/10/14 09:42
 • Kontrola stołu?
  Takie pojecie nie istnieje jesli gra sie przeciwko aggro deckom które zabiją cie w 7 turze.
  ~Bełtegg
  2015/10/14 21:34
 • to jakiś żart ? ;/ ta karta jest teraz bezużyteczna
  ~Frankohdtbsfn
  2015/10/17 10:33

Pozostałe nowości