DreamHack Valencia 2015 - po finale! - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 18.07.2015

DreamHack Valencia 2015 - po finale!

Już w najbliższy czwartek, 16 lipca w słonecznej Hiszpanii rozegrany zostanie drugi przystanek Dreamhack w tym roku. Dreamhack podobnie jak w tamtym roku odwiedza Walencję, gdzie gracze walczyć będą o pulę nagród 25.000$ i punkty WCS. Na liście zapisanych znajduje się także najaktywniejszy polski gracz - Grzegorz "Mana" Komincz!

Dreamhack od zawsze dostarczał świetne imprezy StarCraft i dzięki topowym graczom, profesjonalnej oprawie audio-wizualnej i najlepszym komentatorom SC2, przyciąga masę fanów.
W Walencji zobaczymy masę koreańskich graczy, wystąpią między innymi: San, Liquid Hero, Fantasy, MKP, Gumiho, Taeja, Violet, Leenock, Curious, Symbol czy Hyun. Z bardziej znanych graczy europejskich zagrają: Welmu, Harstem, Lilbow, Bunny, MarineLord, Dayshi, Targa, TLO, Ret i Naniwa, który po dłuższej przerwie stara się wrócić na europejską scenę StarCrafta. Nas oczywiście najbardziej interesują gry Polaków - MaNy i terran o pseudonimie Ziggy z teamu Vination Esports, o którym niestety nie wiemy za wiele.

Pula nagród wynosi 25.000$ z czego 10.000$ przypadnie dla zwycięzcy. W tej chwili nie wiemy jeszcze kto będzie komentował turniej, więcej informacji podamy w okolicach środy.

Lista graczy:


Dzień 1 - czwartek - start 11:30

Pierwszy dzień rozpocznie się o godzinie 11:30 czasu polskiego i rozegrany zostanie Group Stage #1, gdzie w grupie L znajduje się Polak - Ziggy wraz z White-Ra i dwoma nieznanymi Hiszpanami Hunter i Crispindrix. Group Stage #2 przewidziany jest na godzinę 15:30, w grupie F znajduje się nasz rodak MaNa wraz z Koreańczykiem Pigbaby.


DreamHack Valencia 2015 - po finale

Finał Dreamhack zakończył się wczoraj dość późno bo około północy. Turniej po raz kolejny zdominowany został przez graczy koreańskich, których w Top8 mamy aż 7. Najdalej z graczy europejskich zaszedł MarineLorD, który przegrał w ćwierćfinale ze zwycięzcą Dreamhack - Curiousem. Najlepszy obecnie z polskich graczy MaNa zaszedł do rundy Ro32, gdzie dość pechowo trafił na mocnego Fantasy.

Finał okazał się dość jednostronny, na przeciw siebie stanęło dwóch zergów Curious i TRUE, gdzie Curious wygrał 3:0.

 

Komentarz (0)

  • Brak komentarzy

Pozostałe nowości