DreamHack Open France 2015 - finały live! - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 09.05.2015

DreamHack Open France 2015 - finały live!

Rozpoczął się już maj, ale nareszcie doczekaliśmy się - Dreamhack jeden z największych turniejów StarCraft w Europie powraca. Najbliższa impreza odbędzie się już 8 maja piątek we Francji w mieście Tours. Wśród zapisanych graczy zobaczymy także jednego Polaka, a będzie nim Grzegorz "Mana" Komincz!

Przypomnijmy tylko, ostatnia impreza z serii Dreamhack, na której był turniej w StarCraft2 rozegrana została pod koniec listopada 2014 czyli przeszło pół roku temu, zbliża się impreza we Francji - na to czekaliśmy! Dreamhack to jak zawsze gwarancja jakości, najlepszych komentatorów, świetnej muzyki i dobrych gier. Bardzo fajnie wygląda także lineup, zapisało się wielu europejskich graczy, między innymi: Lilbow, Harstem, Bunny, powraca Naniwa; Bunny, TLO, Snute, Miniraser, Targa, Uthernal, pojawi się nawet White-Ra! Z Ameryki przylecą Scarlett, Huk, Xenocider i Polt; z Korei natomiast San, Parting, MC, Rain, Fantasy, Gumiho, Hyun, Leenock czy Jaedong!

Turniej komentować będą Nathanias, Apollo i Tod przy współpracy z Richardem Lewisem, Smix i Waxangelem. Pula nagród wynosi 25.000$ z czego 10.000$ przypadnie dla zwycięzcy. Do podziału jest także 4000 punktów WCS. Zapowiada się świetna impreza!


Dzień 1 - piątek (8 maja)

Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 11.30 czasu polskiego, kolejno rozegrane zostaną Group Stage #1, Group Stage #2 i pierwsza faza playoffs. Rozlosowane zostały już także grupy, MaNa znajduje się już w Group Stage #2 w grupie F razem z Koreańczykiem MMA. Gry Grześka przewidziane są na godzinę 15.30.


Dzień 2 - sobota (9 maja)

Pierwszy dzień rozgrywek zakończył się bardzo późno bo aż po północy, nas oczywiście najbardziej interesowała grupa F, w której znajdował się nad rodak - MaNa. Po bardzo dobrych grach ze Scarlett 2:0 i Revolver 2:0, Grzesiek awansował z pierwszego miejsca do fazy Playoffs, gdzie w pierwszej rundzie spotkał się z Francuzem Firecake. Wygrana 2:1 pozwoliła awansować mu do Ro16, gdzie niestety trafił na Partinga, z którym przegrał 0:2. Partinga śmiało zaliczyć można do top5 protossów na świecie, więc to żadna ujma odpaść w dużym turnieju z tak mocnym graczem.

Podsumowując uważamy, że występ MaNy zaliczyć można do całkiem niezłych zwarzając na mocną obsadę turnieju. Cieszy na pewno nas wysoka forma i świetne przygotowanie Grześka, powodzenia!

Rozpoczął się drugi ostatni dzień turnieju DreamHack Open France 2015, na polu bitwy pozostało już tylko 8 graczy, najbliższe gry:

  • Parting vs Rain
  • Hyun vs Harstem
  • Gumiho vs MKP
  • Patience vs True


AKTUALIZACJA - Po finale

Po dwóch długich dniach rozgrywek poznaliśmy zwycięzcę DreamHack Open France 2015, najlepszym graczem okazał się super snajper yoe Flash Wolves - Parting, z którym to właśnie MaNa odpadł w Ro16. Parting pokonał w finale Gumiho 3:1 i zgarnął okrągłe 10.000$.

Komentarz (0)

  • Brak komentarzy

Pozostałe nowości