Przygotowania do zakończenia pierwszego sezonu idą pełną parą - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 28.01.2015

Przygotowania do zakończenia pierwszego sezonu idą pełną parą

Zakończenie pierwszego sezonu już za rogiem. Z tej okazji Blizzard opublikował obszerny artykuł przygotowujący graczy do historycznego zakończenia pierwszego etapu jakim były sezony i rankingi. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, co stanie się z Waszymi łupami, złotem, odłamkami i postaciami sezonowymi, to zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który znajdziecie poniżej.

Przejście między sezonami

Podczas sezonu można było zdobyć mnóstwo złota, sprzętu i poziomów mistrzowskich. Dobrze wiedzą o tym gracze, którzy mają postaci sezonowe. Co jednak stanie się z tymi wszystkimi zdobyczami po zakończeniu sezonu? Bez owijania w bawełnę, będziecie mogli zatrzymać prawie wszystko.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich nagród zdobytych w czasie sezonu, z których skorzystają bohaterowie niesezonowi.

 • Bohaterowie
  • Bohaterowie sezonowi zostaną przemienieni w bohaterów niesezonowych w trybie normalnym lub hardkorowym. Nie będzie konieczne usuwanie innych postaci, żeby zmieścili się na liście. Nadal będą zajmować te same miejsca na postaci!
 • Złoto
  • Całe zdobyte w trakcie sezonu złoto zostanie przeniesione do puli bohaterów niesezonowych.
 • Doświadczenie mistrzowskie
  • Przeniesiona zostanie łączna liczba punktów doświadczenia mistrzowskiego, a nie liczba zdobytych poziomów mistrzowskich.
  • Na przykład, jeśli twoi bohaterowie sezonowi osiągnęli 300. poziom mistrzowski, podczas gdy niesezonowi mają 400. poziom mistrzowski, po przeniesieniu postaci sezonowych twoi bohaterowie niesezonowi nie zdobędą 700. poziomu mistrzowskiego, ponieważ wymaga on dużo więcej doświadczenia.
 • Krwawe odłamki
  • Podobnie jak w przypadku złota, wszystkie krwawe odłamki zostaną po zakończeniu sezonu przeniesione do puli bohaterów niesezonowych.
  • Jeśli twoi bohaterowie niesezonowi posiadają maksymalną liczbę krwawych odłamków, te przenoszone na koniec sezonu zostaną dodane do puli niesezonowej z pominięciem limitu i będzie je można wydać. Do czasu zejścia poniżej limitu nie będzie jednak możliwe podnoszenie nowych krwawych odłamków.
 • Przedmioty
  • Każdy bohater przeniesiony do trybu niesezonowego zachowa wszystkie założone i przechowywane w ekwipunku przedmioty.
  • Przedmioty znajdujące się w skrytce postaci sezonowych zostaną wysłane twoim bohaterom niesezonowym za pomocą systemu pocztowego gry. Każdy z twoich bohaterów niesezonowych będzie mógł odebrać te przedmioty w ciągu 30 dni od chwili, kiedy po raz pierwszy zalogujesz się po zakończeniu sezonu. Po prostu zaloguj się do gry i kliknij ikonkę poczty w lewym dolnym rogu ekranu, aby otworzyć skrzynkę odbiorczą!
 • Postępy i schematy rzemieślników
  • Jeśli twoi rzemieślnicy osiągnęli wyższy poziom w trybie sezonowym, po zakończeniu sezonu ich postępy zostaną przeniesione do trybu niesezonowego.
  • Przeniesione zostaną również wszystkie schematy, których nie posiadali twoi rzemieślnicy w trybie niesezonowym.
 • Wspólna skrytka
  • Tak samo przeniesione zostaną wszystkie zakładki i dodatkowe miejsca w skrytce kupione podczas sezonu, o ile twoi bohaterowie niesezonowi mają ich mniej.
 • Osiągnięcia
  • Wszelkie postępy oraz osiągnięcia zdobyte podczas sezonu były na bieżąco wprowadzane do profilu niesezonowego. Tak samo aktualizowana była łączna liczba zdobytych punktów osiągnięć. 
 • Nagrody sezonowe
  • Jak wielu z was już wie, uczestnicy pierwszego sezonu otrzymali dostęp do specjalnego zestawu transmogryfikacji. Nie trzeba jednak czekać do końca sezonu, żeby go założyć. Aby wszyscy bohaterowie mogli używać nowego hełmu i naramienników, wystarczy osiągnąć w sezonie dowolną postacią poziom 70.

Uwaga: bohaterowie, nagrody i postępy z sezonowego trybu normalnego lub hardkorowego trafią odpowiednio do takiego samego trybu niesezonowego. Wszystkie przedmioty, zapasy złota, punkty doświadczenia mistrzowskiego, osiągnięcia, poziomy i schematy rzemieślników, ulepszenia skrytki i krwawe odłamki zdobyte przez bohaterów sezonowych w trybie normalnym trafią do bohaterów niesezonowych w trybie normalnym. Tak samo, wszystkie zdobycze bohaterów sezonowych w trybie hardkorowym trafią do bohaterów niesezonowych w trybie hardkorowym.

Podboje

W przeciwieństwie do innych nagród, punkty za podboje nie zostaną przeniesione po zakończeniu sezonu (ponieważ podboje nie są dostępne dla bohaterów niesezonowych). Oznacza to też, że zdobyte w czasie sezonu punkty za podboje nie zostaną dodane do niesezonowej puli punktów osiągnięć.

Ale nie martwcie się! Wasze bohaterskie czyny zostaną uwiecznione w profilu, na stronie „Historia”, i będzie można je wyświetlić w dowolnej chwili!

Tablice wyników

Po zakończeniu sezonu wszystkie sezonowe tablice wyników zostaną wyczyszczone. Do czasu rozpoczęcia kolejnego sezonu nie będzie można zyskać na nich żadnej rangi. Wyniki z tablic wyników z poprzedniego sezonu nadal będzie można wyświetlić w grze. Po rozpoczęciu nowego sezonu udostępnione zostanie rozwijane menu, które umożliwi wygodne przechodzenie między wynikami z bieżącego oraz poprzedniego sezonu.

Pamiętajcie, że bieżące i poprzednie tablice wyników są również dostępne tutaj, na naszej stronie internetowej.

Zakończenie sezonu nie wpłynie w żaden sposób na niesezonową tablicę wyników w Głębokich Szczelinach. Nadal będzie można walczyć o lepsze miejsce bohaterami niesezonowymi (w tym także przeniesionymi z trybu sezonowego). Tablice te zostaną zresetowane w późniejszym terminie. Więcej informacji na ten temat udostępnimy, kiedy owa chwila zacznie się zbliżać!

Okres między sezonami

Między zakończeniem sezonu a rozpoczęciem kolejnego nastąpi krótka przerwa. W tym czasie będziecie mogli przejrzeć nagrody przenoszone do trybu niesezonowego i zapoznać się ze swoimi osiągnięciami na tablicach wyników. To świetna okazja, żeby nasycić się swoimi dokonaniami oraz nacieszyć się łupami po zakończeniu sezonu i przed rozpoczęciem kolejnego!

Kiedy więc można się spodziewać zakończenia pierwszego sezonu? Najwcześniej 3 lutego. Choć może to nastąpić nieco później (przez jakieś nieprzewidziane okoliczności), to zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby dotrzymać tego terminu. Jeśli coś się zmieni, na pewno was o tym poinformujemy.

Źródło: Battle.net

Komentarz (4)

 • już tyle razy o tym było, niech lepiej odpalają już drugi sezon.
  ~VeR
  2015/01/28 13:56
 • Zgadza się, temat wałkowany po kilkanaście razy aż do znudzenia :-) Generalnie już się znudziła farma po wydaniu patcha :-)

  Jak na początku coś leciało, tak teraz sam złom, już mi się nawet nie chce biegać za tymi itemkami. Jak wyjdzie kolejny patch to pewnie wrócę. Teraz chyba zacznę sobie nową przygodę w Dragonie :-)
  Trzeba sobie jakoś umilić czas do premiery Wiedźmina 3.
  ~BeLial
  Battlenet Network
  2015/01/28 16:57
 • Teraz to ludzie graja dle expa paragonow. Jest bug i ludzie robia GRifty na plus minus35lvl (zamiast na 50).
  Zacytuje:% exp is supposed to be additive to the already existing 1600% exp multiplier you get from being in t6. Instead, in grifts it's now being multiplied. Hellfire+leorics crown with ruby+browns=40b+/hr

  Jak masz do wyboru t6 lub jego odpowiednik grift 25lvl to grift wygrywa.
  ~nabonid
  2015/01/28 19:33
 • Drugi sezon już 13 lutego myślałem, że będzie dłuższa przerwa między sezonami.
  ~Zeniffar
  2015/02/01 14:30

Pozostałe nowości