Serwis Battlenet Network zmienia się dla Was! - Nowości - Battlenet Network

Nowości

Data publikacji : 04.11.2014

Serwis Battlenet Network zmienia się dla Was!

Serwis Battlenet Network powstał w 2001 roku i od tego czasu jest on stałym źródłem informacji na temat wszystkich produkcji wydawanych przez Blizzard Entertainment. Przez wiele lat przekazywaliśmy wiadomości, udostępnialiśmy materiały i prowadziliśmy konkursy na wielu stronach, które były dedykowane między innymi grom takim jak Diablo III, WarCraft III, World of Warcraft, a nawet StarCraft: Ghost. Nadszedł jednak czas na istotne zmiany...

 

Zobaczcie jak się dla Was zmienialiśmy od 2003 roku.

 

Oficjalne polskie strony społecznościowe stanowią obecnie doskonałe źródło wszelkich szczegółowych informacji związanych z grami Blizzarda - od opisów bohaterów Heroes of the Storm, po bazy danych przedmiotów do Diablo III. Nie ma już potrzeby tłumaczenia wielu działów oraz informacji prasowych, które przed laty były dostępne jedynie w języku angielskim. Największą siłę wszystkich naszych stron stanowiły zawsze nowości, które postanowiliśmy skonsolidować w jednym miejscu - dzięki temu nie będziecie musieli przeglądać wielu stron, aby być na bieżąco z nowościami poświęconymi grom Blizzarda.

Zmiana ta nie oznacza, że znikną nasze serwisy tematyczne, które odwiedzacie od wielu lat. W dalszym ciągu będą się na nich pojawiać wiadmości, jednak naszym głównym celem będzie skupienie Waszej uwagi na głównej stronie Battlenet Network. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdego fana Diablo III mogą interesować nowości dotyczące World of Warcraft (i odwrotnie), dlatego na naszym serwisie z łatwością zobaczycie jakiej grze jest poświęcona dana nowość - istnieje także możliwość filtrowania informacji tak, aby wyświetliły się tylko te związane z grami, które Was interesują.

Oczywiście najnowsza odsłona Battlenet.pl nie jest ostateczna i w najbliższej przyszłości wprowadzimy na niej kilka poprawek, które ułatwią Wam korzystanie z naszego serwisu. Jesteśmy otwarci na wasze uwagi i sugestie! Serdecznie zachęcamy Was do śledzenia informacji na naszej stronie oraz polubienia głównego kanału serwisu na Facebooku, abyście mogli być na bieżąco z wiadomościami na temat wszystkich gier Blizzarda. Dziękując za wsparcie i odwiedziny na przestrzeni ostatnich lat, mamy nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć w nowym etapie działalności Battlenet Network.

Redakcja Battlenet Network

Komentarz (11)

 • może uda się uratować forum? dodajcie po prawej. Jak będzie jedna strona to każdy temat będzie widać i częściej ktoś kliknie.

  filtr po prawej mega świetny :]
  ~VeR
  2014/11/04 20:28
 • Już dawno zastanawiałem się, czy kiedyś połączycie wszsytko w jedną całość. Myślę, że to świetny pomysł tym bardziej, że na poszczególnych serwisach nie zawsze dużo się dzieje, a i ludzi jakoś ubywa. Tutaj zebrani w jedną całość będziemy tworzyć fajne community.
  ~borek87
  2014/11/04 21:51
 • Dla mnie nowy wygląd jest gorszy - przedtem na jednej stronie widziałem wszystkie nowe wiadomości z wszystkich gier - teraz trzeba przewijać.
  Przedtem na jednym ekranie widziałem kilkanaście wiadomości/nowości teraz tylko trzy.

  Czy jest możliwy powrót do starej wersji podglądu ??

  I jeszcze jedno wiem, że w ostatnim czasie większość różnych portali zmienia swój wygląd w ten sposób (wp; onet itd.) Czy inną użytkownikom ten nowy sposób prezentacji treści się podoba ? Mam wrażenie, że jest dostosowany do tabletów/telefonów a nie do komputerów PC.

  Pozdrawiam
  ML

  PS Jeżeli chodzi o zawartość merytoryczną serwis Battlenet jest świetny :)
  ~cemzar
  2014/11/05 10:06
 • ~cemzar: Cóż, nie każdemu wprowadzane zmiany muszą się podobać, bo to kwestia gustu. Idea serwisu zmienia się i z pewnością będziemy udoskonalali nowy serwis, by użytkownicy swobodnie mogli poruszać się po serwisie. Jak to ze zmianami bywa, jednym się coś podoba, innym nie do końca, ale z czasem wszyscy się przyzwyczają :-)

  Jeżeli macie jakieś uwagi, pomysły co by można dodać do serwisu, to walcie śmiało. Zawsze słuchamy Waszych opinii i staramy się je wprowadzić w życie.

  ~borek87: A my od dawna planowaliśmy to zrobić :-) W końcu się udało i mamy nadzieję, że zmiany spodobają się większej części użytkowników.
  ~BeLial
  Battlenet Network
  2014/11/05 10:39
 • Połączenie wszystkiego w jedno super ale czytelność serwisu zostawia wiele do życzenia.

  Tytuły totalnie nie czytelne. Powinny być na pierwszym miejscu. Najbardziej rażą te grube ramki. Wybaczcie ale wygląd oceniam na 2/5.

  I nie, nie chce narzekać bo taka natura Polaka, a piszę jak najbardziej szczerze i nie zdziwię się, jak ubędzie jeszcze więcej ludzi. Jeśli już idziemy w ala Flat Design ,to wypadało by to zrobić po prostu dobrze.
  ~blade18
  2014/11/05 10:43
 • nie skończyliśmy jeszcze wszystkiego ostylowywać, mało czasu a blizzcon za pasem
  ~ElemenT
  Battlenet Network
  2014/11/05 10:52
 • Takie uwagi ode mnie, może jakieś znaczenie będą dla was maiły.

  Czcionka w tytule jest dla mnie zbyt skondensowana. Rozumiem klimat itp, ale czytelność jest ważniejsza.

  Tak jak wspomniałem wcześniej. Ramki, za grube, ja bym je wywalił. Jeśli mają zostać to chociaż niech po najechaniu zmienia się kolor na intensywny ale kolor przed najechaniem, a nie wszędzie na pomarańczowo.

  Data publikacji - nie potrzebnie zwiększona data. Wygląda to źle. Kolor pomarańczowy prowadza niepotrzebny chaos. Wystarczy dać 50-70% białego.

  Kolory newsów dla konkretnych gier wyróżniają się zbyt słabo. Powinna być większa różnica w kolorze.

  Zdaję sobie sprawę, że nie łatwo zrobić design dla serwisu gdzie newsy mają mieć kilka kategorii kolorystycznych, ale można to zrobić, tylko trzeba pokombinować :)
  Generalnie gdybym miał wyróżnić newsy pod względem gry, której mają dotyczyć, to zostawiłbym to samo tło dla wszystkich a zagrał jedynie ramką ale tylko z jednej strony, na górze lub z prawej strony.
  ~blade18
  2014/11/05 10:55
 • ~blade18: Dzięki za uwagi, przyjęliśmy je do wiadomości, jednak co do Twojej opinii na temat czytelności, to nie zgodzę się z tym za bardzo :-)

  Czytelność tytułów jest jak najbardziej ok, ale fakt faktem, czcionka będzie zmieniona zarówno w tytułach jak i w tekście (będzie bardziej rozstrzelona, nagłówki będą większe i font w tekście zostanie powiększony o 2punkty), przed BlizzConem nie uda się tego zrobić i niektóre rzeczy troszeczkę się zlewają, wiemy o tym. Czytelność tekstu sprawdza się tak, że jeżeli odsuniesz się od ekranu na metr lub dwa i jesteś w stanie przeczytać nagłówek, to czcionka jest czytelna. Sprawdziłem to na znajomych, każdy z nich był w stanie przeczytać co jest napisane i opinie były bardzo pozytywne.

  Dzięki za pozostałe uwagi, z biegiem czasu będziemy poprawiać niektóre mankamenty.

  Co do kolorów ramek, to tak jak opisujesz, by kolor ramki był po jednej stronie i tym odróżniał newsa z danej kategorii, to średnio się to sprawdza, właśnie przetestowałem. Głównie dlatego, że do wybranej podstawowej kolorystyki ramki średnio pasują inne barwy, niektóre się po prostu zlewają i są niewidoczne. Dlatego ramka ma całościowy kolor. Ponadto taka opcja ginie na stronie i jest mało widoczna. Chyba, że stosujemy jaskrawe kolory do wszystkich działów, wtedy jest to czytelne. Wydaje mi się, że stonowana kolorystyka ramek lepiej się tutaj sprawdza. Co do grubości ramek, pomysł jest ok, ramka 1px też dobrze wygląda, jednak to jest jakaś tam kosmetyka. :-)

  Generalnie przy newsach nie ma jeszcze jednej opcji, być może zostanie wprowadzona przez ElemenTa o ile będzie to możliwe.

  Koloru pomarańczowego chcemy dużo i ma on szokować, zaskakiwać, zwracać na siebie uwagę, taki był zamiar początkowy. Jest to jedna z naszych barw z logotypu.

  Ps. strona nie była projektowana w stylu flat design. :P

  Ps2. Co do stwierdzenia, że ubędzie jeszcze więcej ludzi - cóż, nie rozumiem za bardzo tego. Kto w ogóle powiedział, że ubyło użytkowników?
  ~BeLial
  Battlenet Network
  2014/11/05 11:34
 • blade18 racji trochę ma. Czytelność tytułów jest praktycznie zerowa na ekranie telefonu, aż kłuje w oczy. Mouseovery absolutnie wszędzie rażą nie samą obecnością, ale ostrymi zmianami kolorów, których brakuje właśnie przy rozróżnianiu gier. Poza tym, wszystko idzie w fajnym kierunku.
  ~Blasky
  2014/11/05 11:40
 • Tak jak napisałem, wielkość czcionki w nagłówkach i samym tekście będzie zmieniona. Styl również ulegnie zmianie.

  Właśnie testuję na telefonie. Kurcze, nagłówki są duże :-) Wersja mobilna od razu się odpala, hmm. Przyglądniemy się temu jeszcze ;-)

  Dzięki!
  ~BeLial
  Battlenet Network
  2014/11/05 11:47
 • będzie mi bardzo brakowało wyglądu serwisu diablo3.net.pl

  jakkolwiek rozumiem i popieram idee nowego (trudno o nowy content samego d3)
  to ten niebieski wygląd starcraftowy względem diablowego jest dla mnie nie do zaakceptowania:)

  ale jak do wszystkiego i do tego się skoro muszę przyzwyczaję:)
  ~Huragano
  2014/11/05 15:07

Pozostałe nowości